$menuu_nimi: Ulemine_menuu $submenu_hover: 1 $submenu_direction: vertical
Juhan Hellerma: „Maailmaõhetus”.
Mälestused on salakiri, mida peab dešifreerima. Mälestuste ainus mõte on kirjutavas käes. Ene Mihkelson, „Ahasveeruse uni” Elu pole mitte see, mida sa elasid, vaid see, mida sa mäletad ja kuidas sa mäletad ja siis sellest jutustad. Gabriel García Márquez, moto Käbi Laretei raamatus „Otsekui tõlkes. Teema variatsioonidega” Sageli küsitakse minult, miks tegelda minevikuga. Miks uurida valu? Kas see sind ennast haigeks ei tee? Tõepoolest, miks õigupoolest on vaja mäletada ja miks ometi mäletada seda, mis teeb haiget, võib-olla traumeerib ning mis on ehk isegi vajanud unustusehõlma. Nüüdisaegsest traumateooriast ning psühhoanalüüsist teame, et trauma ja inimeste traumaatilised läbielamised ei ole sisuliselt…
Elin Toona Gottschalk: „Pagulusse. Lugu elust, sõjast ja rahust”. Inglise keelest tõlkinud Kersti Unt. „Varrak”, 2017. 456 lk. Olin siiralt üllatunud, kui kuulsin ühel ettevõtluskonverentsil lektorit oma ettekannet alustamas soovitusega lugeda Elin Toona Gottschalki mälestusteraamatut „Pagulusse”. Olles raamatu läbi lugenud, see soovitus mind enam nii väga ei üllata. Sest eestlasest pagulase keeruka teekonna ning saatuse kõrval jutustab see raamat lummavaid ja heas mõttes raputavaid lugusid inimeseks kasvamisest ja olemisest. Üldistatult räägivad need lood kõige kiuste ellujäämise kõrval just julguse, ettevõtlikkuse ja õiglustunde kasvatamisest iseendas ning alanduse ja kurjusega toimetuleku võimalikkusest. Elin Toona Gottschalki mälestusteraamat „Pagulusse….
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.